Tarihçemiz
11 Mayıs 2022

HASTANE FOTOĞRAFI

 31.05.1996 tarihli tescil ile hastane yapımına başlanmıştır. 26.06.2006/ 5333 Sayılı makam oluru ile hizmete açılmasına karar verilmiştir. Aralık 2006 tarihi itibari ile Acil Servis ve Diş Polikniği alanlarında hasta kabulüne başlanmıştır.

     Altınözü İlçesi Hatay il olarak ilan edilmesinden sonra 1945 yılında Hatay’a bağlanarak 9 ilçeden biri olmuştur Altınözü İlçesi Kuseyr Yaylasının aşağı ve orta kesimini içine alan ve Hatay’ın güney bölümüne düşen 325 km. karelik bir alanı kapsamaktadır. Kuzeyi Antakya, batısı Yayladağı, güneyi ve doğusu Suriye ile çevrilidir. Sınır uzunluğu yaklaşık 50 km’dir.

     İklim olarak Akdeniz iklimi ile kara iklimi arasında bir geçiş arz eder. İlçede ana ekonomik etkinlik tarım ve hayvancılıktır.

   Mülki hudutlar içerisinde 4 belediye ile 41 köyü bulunmaktadır. Toplam Nüfusu : 62.256 kişidir.

   Altınözü Devlet Hastanesi 15 Aralık 2006 tarihinde 50 yatak kapasiteli bir kurum olarak hizmete açılmıştır. İlçemizde Hasta ve hasta yakınlarının beklentilerini ve çalışanların memnuniyetini gözeten bir anlayışla, sürekli eğitim ve iyileştirmenin gereğini yerine getiren personelimizle yasal mevzuat ve kalite yönetim prensiplerinin belirlediği çerçevede doğru zamanda, doğru sürede, doğru hastaya, doğru tedavinin uygulanmasını sağlamak için, bilimsel ve teknik yenilikleri takip ederek, çağdaş meslek anlayışına sahip ve etik kurallara uyan personelimizle, bölgemize Sağlık Hizmeti sunmak için çabalamaktayız.

     Hastanemiz, ilk olarak 112- Acil Servis, Ağız ve Diş Sağlığı hizmetleri ile Laboratuvar ve Radyoloji hizmetleriyle faaliyete girdiğinde aylık ortalama 3000 hasta bakarken şu anda ciddi oranlarda hasta kapasitesini artırarak Doktor ve yardımcı sağlık personeli sıkıntılarına rağmen başarılı ve özverili çalışmalarla hizmet kalitesini artırarak bugünlere ulaşmıştır.

     Bugün hastanemiz B tipi entegre 112- Acil, Çocuk, Kadın Doğum, Dahiliye, Diyaliz,Genel Cerrahi, Ağız ve Diş sağlığı birimleri ile hizmet sunmaktadır,

   Ayrıca Altınözü halkının katkılarıyla önemli aşamalar kaydeden hastanemiz bir bakıma halkımızdan aldığını hizmet olarak tekrar halkımıza sunmaktadır.
 
 
 
Uzm. Dr. Ömer AKIN
Başhekim